Shkëndija e Tetovës ia doli të fitojë titullin kampion në Maqedoninë e Veriut, në një kampionat të dominuar nga fillimi deri në fund.

Ditën e sotme, kalendari i rezervoi kuqezinjve një përballje ndaj Shkupit, ajo e cila është edhe e fundit për këtë sezon. Megjithatë ndeshja nuk është luajtur deri në fund, pasi u ndërpre 15 minuta para fundit.

Shkaku? Siç shihet edhe në videon e publikuar nga gazetari Artan Hoxha, tifogrupi i Shkëndijës, “Ballistët” kanë arritur të futen në stadiumin e tyre “Ecolog Arena”, për të festuar arritjen e skuadrës, ndonëse diçka e tillë nuk lejohet.

Në këtë situatë, skuadra e Shkupit ka vendosur të largohet nga fusha, për të mos e vazhduar ndeshjen, e cila nisi 30 minuta më vonë, pasi gjithçka u rikthye në normalitet. Ndeshja është mbyllur në barazim 1-1 dhe Shkëndija ka ngritur trofeun në stadium.

Siç dihet kjo skuader drejtohet nga trajneri Ernest Gjoka, nderkohe qe pjese e ketij suksesi eshte edhe sulmuesi shkodran Rubin Hebaj. Ai iu bashkua ne janar Shkendijes dhe i dha nje dore ne arritjen e ketij suksesi qe kesisoj “mban edhe firmen e tij”.