Atdhe Nuhiu ka vendosur të largohet nga kombëtarja e Kosovës teksa lajmin e ka dhënë vetë sulmuesi nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale.

Pas katër viteve pjesë e Dardanëve, 31-vjeçari ka menduar t’i hapë rrugë brezit të ri dhe të vazhdojë të fokusohet te karriera e tij me klubet, ku aktualisht është pjesë e qipriotëve të APOEL Nikosia.