Vllaznia do te luaje sot pasdite ne oren 17:00 ne “Loro Boriçi” ndaj Kastriotit ndeshjen e rradhes per kampionat, e cila eshte e vlefshme per javen e 34-te te Kategorise Superiore.

Per kete takim, trajneri Brdariç nuk do te kete te gatshem mbrojtesin Adili dhe mesfushorin Kaleziç qe jane te ndeshkuar me kartona, por nderkohe ne kete pragndeshje ai ka marre nje lajm te mire.

Siç e shikoni edhe ne kete foto, ne stervitjen e djeshme e cila ka qene edhe e fundit e kesaj pragndeshje, ka marre pjese edhe braziliani Victor da Silva i cili duket se e ka lene pas problemin shendetesor qe ka patur.

Ai eshte stervitur normalisht me grupin dhe kjo do te thote se do te jete i gatshem per te luajtur ne ndeshjen e sotme ndaj Kastriotit.

Tashme mbetet per t’u pare nese stafi do te vendose ta hedhe ne fushe nga minuta e pare, apo do ta kete te gatshem ne pankine. E rendesishme eshte qe braziliani sot do te jete ne dispozicion te trajnereve./SHKODRA-SPORT.COM/