Laçi bëri një fitore të madhe me Tiranën në “Elbasan Arena”, me bardhezinjtë e Shpëtim Duros që kanë hedhur një hap të sigurtë të ruajnë Europën dhe tashmë janë në një pozitë komode, e për më tepër që kanë shanse edhe për titulli, sepse janë vetëm dy pikë larg.

Në “Sport Magazine”, futbollisti i kurbinasve është shprehur se po ëndërrohet titulli kampion, pavarësisht se u arrit objektivi minimal.

“Përse të mos ëndërrojmë kur jemi vetëm dy pikë larg titullit? Por objektivi kryesor ishte që të futeshim në Europë. Jemi rikthyer në momentin e duhur dhe kemi treguar vlerat e duhura si ekip. E ardhmja? Shpresoj që të kemi ndonjë lëvizje”, – tha Shehu.