Vllaznia mori dje pasdite nje fitore me shume vlere ndaj Kastriotit dhe tashme e sheh veten serish ne garen per titullin kampion, kur kane mbetur dhe dy jave nga fundi i kampionatit.

Shume percaktuese do te jete padyshim sfida qe ajo do te luaje diten e premte ndaj Partizanit ne “Air Albania”. Do te perballen me njera- tjetren dy prej ekipeve pretendente te cilat do te kerkojne secila fitoren.

Por per kete ndeshje, ekipi shkodran ka humbur nje nga lojtaret e tij me te rendesishem, mbrojtesin e majte Aleksandar Isaevski. Mbrojtesi maqedonas ka qene me tre kartona te verdhe dhe dje u ndeshkua me te katertin, çka do te thote se humbi “finalen” e sezonit.

Ka qene pikerisht minuta e 89-te e ndeshjes kur ai shkaktoi nje faull ndoshta te panevojshem ne gjysmefushen kundershtare dhe arbitri Beqiraj e ndeshkoi me karton te verdhe.

Isaevski e kuptoi gabimit dhe ne ate moment u pa qarte pikellimi i tij sepse vuri duart ne koke i deshperuar per humbjen e ndeshjes se rradhes. Kjo eshte pare edhe pas ndeshjes teksa ka qene shume i merzitur.

Mbrojtesi maqedonas eshte nje nga pikat me te forta te Vllaznise dhe sigurisht qe mungesa e tij do te kete ndikimin e vet ne lojen e kuqebluve megjithate stafi do te gjeje zgjidhjen e duhur per ta zevendesuar./SHKODRA-SPORT.COM/