Shumekush mendon se ky eshte sezoni i Vllaznise. Ka kryesuar me shume merite per jave te tera dhe sot ndan kreun me Teuten.

Ndonese kuqeblute kane me pak shanse ndoshta se durrsaket per t’u shpallur kampione, ka nga ato qe mendojne se ky eshte vertete sezoni i Vllaznise.

Keshtu mendon edhe Taulant Balla, kryetari i grupit parlamentar socialist qe me nje status te shperndare ne rrjetet sociale mbremjen e sotme, shkruan: “Ky eshte sezoni i Vllaznise, pavaresisht javes se fundit te kampionatit”.

Dhe ne fakt ky eshte realiteti. Kjo skuader e meriton me plot fjale te shpallurit kampion dhe eshte e tille, edhe nese nuk shpallet zyrtarisht te merkuren.

Ja postimi i Balles: