Ne delir pas fitores se sotme ndaj Partizanit, sponsori i Vllaznise eshte pare te jete tejet i lumtur per arritjen e objektivit te skuadres.

Ajo ka siguruar sot kualifimin per ne Kupat e Europes, por eshte edhe ne finale te Kupes se Shqiperise dhe po ashtu, eshte ende ne gare per titullin kampion, ndonese jo krejt favorit.

Alban Xhaferi permes nje postimi ne rrjetet sociale qe e ka shoqeruar edhe me festen e ekipit ne fund te ndeshjes se sotme ndaj Partizanit, shkruan:

“Besa-Besë deri në fund. Ne besojmë, se jemi Vllaznia! Nuk dorezohemi, rikthim tek suksesi”.