Stivi Frashëri është portieri më i mirë i këtij kampionati dhe shifrat e tregojnë, por një gol i pësuar të hënën ndaj Partizanit e bëri sezonin e tij dhe të Teutës dëshpërues. Mirëpo, atëherë kur mendohej se shpresat për titull ishin zbehur shumë, ndeshja në Laç rezultoi si në një ëndërr, ku barazimi quhej fitore dhe njëkohësisht rivali direkt, Partizani, ndalej nga Vllaznia në kryeqytet.

Portieri i Teutës, në një rrëfim ekskluziv për “Panorama Sport”, tregon momentet e çuditshme që ka përjetuar në pak ditë, nga zhgënjimi i madh për gabimin ndaj Partizanit te lotët e gëzimit dje në Laç.

Stivi, pesë ditë të përjetuara në mënyra të ndryshme. Nga humbja me Partizanin te ky barazim si fitore në Laç. A mund ta quajmë këtë një mrekulli?

Kanë qenë pesë ditë të vështira, pasi të humbësh një ndeshje në atë mënyrë dhemb shumë. Natyrisht, më shumë rëndon gabimi që bëra. Megjithatë, kam trajnerin më të mirë në Shqipëri dhe çdo gjë ma bën shumë të lehtë. Ai ka qenë pranë meje në çdo moment dhe përfitoj nga rasti të falënderoj pa masë profesor Bledian Rizvanin. Kemi nisur që ditën pas ndeshjes me Partizanin përgatitjet për takimin e radhës, të sigurt në çdo hap që do t’i përgjigjeshim ekipit ashtu siç duhej, në çdo moment. Fati deshi që të dalim mirë dhe të zbehim ndeshjen e Partizanit.