Vllaznia dhe Laçi përballen me njëra tjetrën në Loro Boriçi në javën e fundit të kampionatit shqiptar. Shkodranët janë me pikë të barabarta me Teutën kryesuese, por janë -1 në golavarazh. Një fitore jo minimale ndaj kurbinasve do bënte që të besuarit e Brdariç, të rrëmbejnë titullin.

Gjithsesi, le të shikojmë pak sfidat direkte në Loro Boriçi. Në 5 ndeshjet e fundit në shtëpinë shkodrane, Vllaznia ka fituar 3 herë, është mundur 1 herë dhe numëron 1 barazim.

Kështu, në fundin e kampionatit, si duket kanë edhe historinë me vete. Më poshtë mund të lexoni rezultatet në ndeshjet kokë më kokë: