Thomas Brdariç ka thënë se fitorja e Vllaznisë ndaj Partizanit ishte e merituar. Për “Zona Gol”, tekniku i shkodranëve, ka thënë se penalltia ishte e saktë, duke thënë se dora e Belicës ishte e hapur.

“Ne jemi ende në garë për titullin. Kemi treguar entuziazmin tonë. Është gjithçka e hapur dhe tifozët duhet të jenë të lumtur. Nuk e di asnjë se cila skuadër do e fitojë titullin.

Ishte një ambient i këndshëm në “ Ishim shumë të motivuar. Ishim të përqendruar te ndeshja dhe skuadra bëri një paraqitje shukë te mirë. Të gjithë bënë shumë mirë. Skuadra bëri atë që kisha kërkuar, morëm rezultatin e merituar.

Penalltia? Po mendoj. Mund të diskutojmë për shumë gjëra. Ishte faull, ishim pak me fat, por duhet të besojmë te gjyqtarët, pasi kanë një punë të vështirë. Duhet të kemi besim te puna e tyre. Nuk duhet ta diskutojmë këtë penallti.

Ishte fitore e merituar. Penalltia ishte një vendim i vështirë, dora duhet të jetë gjithmonë në krahë, kur e ndal. Dora nuk ishte e mbyllur, ishte e hapur dhe prandaj penalltia ishte e saktë.”, tha Brdariç.