Suksesi i djeshem ndaj Partizanit, ka gezuar te gjithe ne kampin shkodran. Mbremjen e se premtes ata kane qendruar gjate duke festuar, por nderkohe nga sot kane nisur te mendojne per sfiden e rradhes.

Ate qe do te luajne diten e merkure ne stadiumin “Loro Boriçi” ne oren 17.00 ndaj ekipit te Laçit dhe padyshim qe eshte nje sfide e cila duhet fituar medoemos per te shpresuar deri ne fund tek titulli kampion.

Por per kete sfide kaq te rendesishme, Vllaznia do te vuaje mungesen e njerit prej lojtareve me te rendesishem te saj, pikerisht mesfushorit Ardit Krymi.

Ai eshte ndeshkuar me karton te verdhe ndaj Partizanit, karton ky qe ka qene i katerti per te dhe si rrjedhoje, do te mungoje per sfiden permbyllese te kampionatit.

Por nderkohe lajm i mire eshte rikthimi i Isaevskit, qe mungoi per te njejten arsye ndaj te kuqve. Megjithate trajneri Brdariç kuptohet qe do t’i marre masat dhe do ta zevendesoje si duhet Krymin, ne menyre qe skuadra te mos e vuaje mungesen e tij./SHKODRA-SPORT.COM/