Vllaznia ne futboll per femra sot eshte kurorezuar kampione e Shqiperise, titull ky qe eshte i teti rradhazi per te. Pasditen e sotme thjesht eshte zhvilluar ceremonia zyrtare e dorezimit te kupes, sepse titulli ne fakt ka kater jave qe eshte siguruar prej saj.

Por nderkohe, pasditen e sotme, menjehere pas ketij suksesi, ka qene presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit Armando Duka ka uruar presidentin e Vllaznise Lazer Matija per kete sukses te rradhes. Ja çfare i ka shkruar numri 1 i futbollit shqiptar presidentit shkodran:

“I nderuar zoti Matija!

Perfitoj nga rasti per t’i shprehur pergezimet e mia me te sinqerta ekipit tuaj qe siguroi titullin kampion te Shqiperise per futbollin e femrave.

Ne emer te Federates Shqiptare te Futbollit, deshiroj t’ju dergoj urimet me te perzemerta per te gjithe pjestaret e ketij suksesi, lojtaret, stafit teknik, stafit mjekesor dhe administrativ e tifozeve te Vllaznise.

Asgje nuk arrihet ne menyre rastesore dhe triumfi juaj eshte teresisht rezultati konkret i punes se palodhur, angazhimit te madh dhe besimit te thelle.

Vleresime maksimale per punen e shkelqyer qe keni bere ne keto vite dhe kjo tregon fare mire se nje projekt afatgjate dhe serioz, te shperblen.

Edhe njehere urime dhe suksese te metejshme ne kompeticionet e UEFA-s.

Juaji sinqerisht
Armand Duka