Vllaznia ende nuk e ka fituar titullin kampion dhe ndonese eshte ne loje, duket se shanset me te medha jane per Teuten, ne Shkoder vazhdojne te besojne.

Ata jane shprehur edhe me pare se e kane fituar kampionatin e tyre dhe “asistin” e dyte ua ka dhene edhe “Supersport”. Ky i fundit mbreme ka publikuar formacionin me te mire te sezonit 2020-2021 dhe ne te, plot kater pjestare te tij jane nga Vllaznia.

Po aq sa edhe Teuta, skuadra tjeter pretendente per titull, ndersa te tjeret jane pjese e Partizanit, Teutes, Laçit e Kukesit.

Nga Vllaznia ne formacionin me te mire te sezonit jane zgjedhur mbrojtesit Erdenis Gurishta dhe Mevlan Adili si dhe mesfushori Herald Marku, nderkohe qe po nga kjo skuader ka dale edhe trajneri me i mire i sezonit, pikerisht Thomas Brdariç.

Padyshim qe ky i fundit e meriton nje vleresim te tille sepse arriti ta ngreje Vllaznine nga nje ekip pa asnje pretendim siç e mendonin te gjithe, ne pretendenten kryesore per titullin kampion.

Ashtu siç kane bere nje sezon te shkelqyer edhe tre futbollistet e perzgjedhur per kete formacion, Gurishta, Adili e Marku./SHKODRA-SPORT.COM/