“Thumbime” në distancë mes trajnerit të Vllaznisë, Tomash Brdariç dhe kapiteni të Teutës, Renato Arapi. Të dy ishin të ftuar në “Zona Gol” dhe Brdariç me batuta ngacmoi kapitenin durrsak duke I kujtuar se kampionati mbyllet me 36 javë dhe jo 35 pasi te Teuta kanë nisur festën e titullit.

Trajneri i Vllaznise Brdariç i eshte drejtuar mbrojtesit durrsak: “Arapi i thuaj trajnerit Martini që kampioni mbyllet pas 36 javësh dhe jo 35”.

Nderkohe njeriu qe mban shiritin e kapitenit tek ekipi i Teutes, Renato Arapi eshte pergjigjur: “Pa merak, do t’ia them trajnerit Martini”.

Kujtojmë që Teuta dhe Vllaznia kryesojnë kampionati me 63 pikë, por durrsakët ndodhen në vendin e parë me golavarazhin më të mirë. Në javën e fundit, Vllaznia do të luajë ndaj Laçit, ndërsa Teuta ndaj Apolonisë.