FSHF-ja ka ndryshuar mendje, finalja e Kupës, Vllaznia-Skënderbeu nuk do të luhet më 31 maj.

Ishte para shikuar që ndeshja të luhej ditën e diel, por Federata ka vendosur që kjo sfidë të luhet një ditë më para, pra më 30 maj.

Vllaznia-Skënderbeu do të luhet në “Air Albania” me fillim nga ora 19:00 dhe dy skuadrat e Superligës do të diskutojnë mes tyre se cila do të fitojë trofeun e Kupës.

Tashmë pritet edhe një njoftim zyrtar nga klubet që finalja është zhvendosur më 30 maj.