Ndeshja finale e Kupes se Shqiperise, ajo ne mes Skenderbeut dhe Vllaznise, nuk do te luhet te dielen ne oren 19.00 siç ishte vendosur me pare.

“SHKODRA SPORT” ka mesuar se Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur ta shtyje ate me 24 ore. Qe do te thote se ndeshja finale do te luhet diten e hene ne te njejtin orar, pra ne 19.00.

Institucioni i futbollit shqiptar ua ka komunikuar nje vendim te tille dy klubeve qe do te luajne ne kete ndeshje finale dhe tashme i kane marre masat per kete gje.

Sipas informacioneve qe meson “Shkodra Sport”, arsyeja pse eshte marre ky vendim eshte se FSHF pret qe Ministria e Shendetesise te jape deri ne fundin e javes aprovimin e saj qe ne “Air Albania” te kete nje numer te reduktuar tifozesh.

Qe do te thote se ne finalen Skenderbeu- Vllaznia te pranishem pritet te kete edhe tifoze qe do te mbushin 20-30 % e kapacitetit te stadiumit./SHKODRA-SPORT.COM/