Episodi i penalltisë në ndeshjen mes Partizanit dhe Vllaznisë në kryeqytet, vazhdoj të flitet shukë duke qenë se opionionet janë të ndara.

Mbrëmjen e djeshme, drejtori i Vllaznisë i ftuar në studjon e Proçesit Sportiv theksoi se Partizani nuk bëri asnjë goditje në portë dhe se nuk e kupton se si në këtë situatë, të kuqtë të ndihen të vjedhur.

“Më vjen keq që në 3 minuta kronikë flitet vetëm për penalltinë e Jorgjit. Nuk më vjen aspak mirë. Në mesin e Tiranës, nuk na erdhi njëherë Partizani në portë, nuk ka bërë një goditje.

Ne kishim aq shumë raste të pastra sa Alban Hoxha ishte njeriu i ndeshjes. Çfarë kemi vjedhur ne këtu? Hoxha ishte lojtari i ndeshjes”, u shpreh Djarmati. /VipSport/