Tekniku Kristofe Galtier i ka habitur të gjithë teksa ka dhënë dorëheqje nga skuadra e Lilës vetëm 3 ditë pasi skuadra u shpall kampione e Francës.

Lajmin e bëri të ditur eksperti i merkatos, Fabricio Romano, i cili publikoi dhe një copëz të intervistës të Galtier për “L”Equip”.

“Është momenti i duhur, fola me presidentit dhe i thashë që do largohem nga klubi”, shkruan Romano në “Twitter”.