Ne sezonin e fundit pjeses e Beses se Kavajes kane qene edhe dy futbolliste shkodrane, mesfushori me shume pervoje Alsid Tafili dhe mbrojtesi i ri Egzon Shimaj.

Por ky i fundit mesohet se prej dites se sotme nuk do te jete me pjese e kesaj skuadre duke i dhene fund ne kete menyre aventures dyvjeçare me te.

Ka qene vete ai i cili permes nje postimi te shperndare ne rrjetet soaciale e ka bere te ditur kete gje, por njekohesisht pa shpjeguar se ku do te jete e ardhmja e tij.

“Qe nga dita sotme nuk jam më pjesë e ekipit te Beses,falenderoj te gjith drejtuesit edhe tifozat e beses per kto 2 vite do tjeni gjithmon ne zemer tani eshte koha per nje eksperience te re”- shkruan ai./SHKODRA-SPORT.COM/