Lajmi i konfirmuar diten e djeshme nga “Shkodra Sport” per ndryshimin e dites se zhvillimit te ndeshjes finale te Kupes se Shqiperise, asaj ne mes Skenderbeut dhe Vllaznise, eshte zyrtarizuar sot nga vete FSHF.

Ne nje njoftim te shperndare per mediat paraditen e sotme ne faqen zyrtare te ketij institucioni, shkruhet:

“Finalja e Kupës së Shqipërisë, Skënderbeu – Vllaznia do të mbahet më 31 maj, duke nisur nga ora 19:00 në stadiumin Kombëtar “Air Albania”.

Zyra e Marrëdhënieve me Publikun në Federatën Shqiptare të Futbollit bën me dije për mediat dhe opinionin publik se ndeshja e planifikuar të zhvillohet me 30 maj, do të zhvillohet një ditë më vonë.

Fituesi i këtij kompeticioni do të diskutohet mes ekipit të Skënderbeut, që është caktuar si ekipi pritës në shortin e hedhur disa ditë më parë nga Sektori i Garave në FSHF dhe Vllaznisë, si ekip udhëtues”.