Besa ka vetëm largime në këtë periudhë, pasi nga kavajasit janë larguar dy lojtarë: Jurgen Peqini dhe Egzon Shimaj.

Pas Peqinit që luan si sulmues, tanimë është radha e shkodranit Shimaj që të largohet nga verdhezinjtë, me mbrojtësin që zhvilloi 20 ndeshje sezonin që lamë pas.

Njëjtë si Peqini, edhe Shimaj ka zghidhur gjithçka me konsensus. Edhe pse në zonën e promocionit, Besa nuk u ngjit në Superligë duke qenë larg nga pretendentët.

Kavajaist kanë vite që synojnë elitën, pr nuk ja kan dal, edhe p[se realisht këto vitet e fundit i kanë pasur të garantuara financat…