Lajme jo të mira nga stërvitja kuqezi në Durrës, aty Kombëtarja Shqiptare e futbollit vazhdon përgatitjet e saj në kuadër të dy ndeshjeve miqësoreve që do të zhvillojë në fillim të qershorit, ndaj Uellsit dhe Republikës Çeke.

Në ditën e tretë të përgatitjeve për këto sfida, grupi i lojtarëve ishte thuajse i plotë, teksa i vetmi që nuk do të luajë është Elseid Hysaj.

Shkodrani nuk ka qenë pjesë e stërvitjes për shkak të një problemi në gju. Mbrojtësi i Napolit u është nënshtruar vizitave mjekësore për të kuptuar më mirë shkallën e dëmtimit. Nuk ka asgjë shqetësuese për gjendjen e mbrojtësit, megjithatë stafi mjekësor i kuqezinjve, në mënyrë që të mos rrezikojë edhe më shumë lojtarin, ka vendosur që ai të mos luajë në këto dy ndeshje miqësore. Megjithatë, duket se është një telash më vete për trajnerin Edi Reja.

E diela do të jetë ditë pushimi për kuqezinjtë, ndërkohë skuadra do t’u rikthehet përgatitjeve të hënën, një ditë përpara nisjes drejt Kardifit, për ndeshjen që do të luajnë kundër Uelllsit.