Roi Hodgson është shumë pranë firmës me skuadrën e Uest Bromuiç Albion.

Sipas asaj që shkruan britanikja “Mirror”, pas përfundimit të eksperiencës me Kristal Palasin, ish-trajneri i Interit dhe Liverpulit është një nga kandidatët për të marrë stolin e skuadrës së njohur së Uest Bromuiç Albion.

Klubi i WBA këtë sezon ra nga kategoria dhe Hodgson pritet të marrë në drejtim skuadrën e njohur duke pasuar Sem Allardajs.