Finalja ne mes Skenderbeut dhe Vllaznise pasditen e sotme ne oren 19.00 do te luhet me nje numer te reduktuar tifozesh.

Sipas “Procesi Sportiv”, Ministria e Shëndetsisë jep leje të veçantë. Finalja e Kupës Vllaznia-Skënderbeu luhet me 1000 tifozë.

Kjo do te thote se rreth 500 tifoze shkodrane do te kene mundesi te jene ne shkallet e stadiumit per te mbeshtetur Vllaznine ne kete ndeshje finale.

Kuptohet qe numri eshte shume i vogel perkunder kerkesave te medha por ne fund te fundit me mire me 1 mije tifoze ne stadium sesa krejt bosh.

Tifozet shkodrane jane organizuar tashme dhe po behen gati per t’u nisur drejt Tiranes dhe per te mbeshtetur Vllaznine ne kete ndeshje finale.