Milan e mbylli sezonin me sukses duke qenë se ia doli të kualifikohej për në Ligën e Kampionëve.

Tashmë, te kuqezinjtë kanë kohën të bëjnë edhe bilancet e sezonit, ndërsa trajneri Stefano Pioli teksa pyetet për 20 penalltitë e akorduara në favorin e tyre thekson se ekipi i tij ka merituar edhe më

“Akuzat për penalltitë e dhëna në favorin tonë nuk më ndikojnë fare, përkundrazi meritonim edhe më shumë. Unë mendojnse VAR duhet të ndërhyjë vetëm për gabime të rënda të arbitrit.

Ndërkohë, edhe kur shohin penalltinë te monitori, nuk mund të ngrijnë pamjet sepse futbolli është aksion. Nuk është statik. Dua të këshilloj edhe Ricolin që arbitri në fushë dhe ai në VAR të kenë më shumë bashkëpunim”, u shpreh Ricoli. /VipSport/