Duke filluar nga ora 17:00 po luhet finalja e Kupës së Shqipërisë për 19 vjeçarët, ndërmjet Vllaznisë dhe Tiranës.

Shkodranët e mbyllën kampionatin në vendin e parë në Grupin A duke zhvilluar një sezon mjaft të mirë, ndërsa bardheblutë u renditën në vendin e 4-ët në po të njëjtin grup.

Sfida do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena” dhe pritet të jetë sfidë mjaft interesante. Vllaznia e ka nisur kete ndeshje me dy mungesa te rendesishme.

Mungojne sulmuesit Nikaj e Muliu por trajneri Zmijani eshte munduar te gjeje menyren e duhur per t’i zevendesuar dhe lojtaret qe do te jene ne fushen e lojes do te kerkojne padyshim fitoren e ketij trofeu.