Duke filluar nga ora 17:00 po luhet finalja e Kupës së Shqipërisë për 19 vjeçarët, ndërmjet Vllaznisë dhe Tiranës.

Shkodranët e mbyllën kampionatin në vendin e parë në Grupin A duke zhvilluar një sezon mjaft të mirë, ndërsa bardheblutë u renditën në vendin e 4-ët në po të njëjtin grup.

Ne minuten e 24-te pas nje aksioni te bukur te Vllaznise, ka qene Antonio Delaj qe ka shenuar nje gol te shkelqyer duke kaluar ne avantazh ekipin e tij.

Pas ketij goli, gjithcka behet me e lehte per kuqeblute qe po e administrojne si duhet avantazhin dhe per rrjedhoje tashme ata e shohin veten gjithnje e me afer fitimit te ketij trofeu.

LIVE| Vllaznia-Tirana 1-0

Delaj 24′