Një alternativë për krahun e majtë të mbrojtjes të Partizanit është Edison Ndreca. 26-vjeçari ishte ndër lojtarët më të mirë te Bylisi edicionin e shkuar, duke luajtur 32 ndeshje dhe duke shënuar 6 gola.

Ndreca ka edhe një gjuajtje tepër të fortë, si dhe është tepër luftarak në aspektin mbrojtës.

Në Supeiore ka luajtur më parë edhe për Laçin, ekipin e qytetit të lindjes si dhe ka qenë pjesë e Teutës dhe Kastriotit, ndërsa tashmë është në një formë mjaft të mirë dhe në linjën e majtë te të kuqtë, natyrisht që një lojtar si Edison Ndreca do të ishte zgjedhaj perfekte…

Pa thënë, që ditët e fundit është folur shumë edhe për një largim të mundshëm të Esin Hakajt që ka pasur edhe oferta nga jashtë…