Gjysmefinalja e dyte e kampionatit te grupmoshes U13 te Liges Amatore ne Zonen e Shkodres ka dhuruar me shume rivalitet dhe kete e tregon me se miri rezultati i ngushte qe u fiksua ne fundin e saj.

“Atletik B” nen drejtimin e trajnerit Eder Zmijani ka arritur te fitoje 2-1 ndaj ekipit “Scutari” qe drejtohet nga trajneri Erjon Hasaj.

Tashme fituesit i duhet te behet gati per finalen e se dieles ndaj “Djelmnia shkodrane” per te percaktuar edhe ekipin kampion te ketij sezoni.

GJYSMËFINALJA U13/ ATLETIK B- SCUTARI 2-1

ATLETIK B. U13: Angjelo Lumçi, Eugen Hebovia, Sevion Plori, Gabriel Livadhi, Arsenio Kastrati, Uesli Taflaj, Brisard Bushati, Saimon Hoxha, Eluan Abazi, Lior Suka, Arkan Nikaj. Trajner: Eder Zmijani. U aktivizuan edhe Gersi Gjergji, Amos Hoxha, Doland Çelepija e Aron Cafi.

SCUTARI U13: Firdeus Braçi, Arlind Salja, Daniel Dragani, Ervis Mali, Suad Buhaj, Kleist Ndreka, Asri Bushaj, Milkjor Shpijati, Arjon Bega, Arjon Ndreka, Ensar Hasija. Trajner: Erjon Hasaj. U aktivizuan edhe Arbjon Troja e Arsid Ndreka.

Shënues: Nikaj, Hoxha/ Hasia

Arbitër: Rebani Gemi