Djelmnia Shkodrane U13 nen drejtimin e trajnerit Kreshnik Krepi eshte kualifikuar pa veshtiresi per ne finalen e kampionatit. Ajo ka fituar me rezultatin e paster 4-0 ne gjysemfinale ndaj ekipit Shpresa te drejtuar nga Ardit Mani.

Protagonisti kryesor i ketij suksesi ka qene futbollisti Argent Nikaj qe ka shenuar dy gola nderkohe qe nuk kane munguar edhe golat e Brendon Krepit dhe Erman Pishtarit.

Ky ekip konsiderohet pretendent per fitimin e titullit kampion te ketij sezoni ne kampionatin e grupmoshes U13 te Liges Amatore ne Zonen e Shkodres, megjithate çdo gje do te vendoset ne finalen e se dieles ndaj ekipit “Atletik B”.

GJYSMËFINALJA U13/ DJELMNIA SHKODRANE- SHPRESA 4-0

DJELMNIA SHKODRANE U13: Marjan Ndou, Brendon Buçiqi, Matia Nënshati, Fabio Shkambi, Elison Vulaj, Erman Pishtari, Riad Muça, Marlen Bregu, Brendon Krepi, Argent Nika, Julian Bushati. Trajner: Kreshnik Krepi. U aktivizuan edhe Andrea Vata, Nikola Mllugjja, Gjergj Shabi, Jurgen Gurra, Erglis Bizi e Roberto Doçaj.

SHPRESA U13: Ledion Hasandoçaj, Cvetko Shabani, Emanuel Vukaj, Endri Uruçi, Ertion Pilaca, Erik Lulaj, Piter Lulaj, Elsaid Ceni, Eldinjo Mahmuti, Meral Mahmutaj, Enea Haxhija. Trajner: Ardit Mani. U aktivizuan edhe Eridion Mlloja, Aldis Kraja, Gersi Mani, Jurgen Barentja e Gledian Hyseni.

Shënues: Nika (2), Krepi, Pishtari

Arbitër: Rebani Gemi, Jena Mala