Shqipëria ka tifozë të “thekur” që nuk mungojnë shpesh edhe me banderola, e madje edhe pse mund të jenë të vetëm në mbështetje të idhujve kuqezi. Në ndeshjen miqësore kundër Uellsit ka edhe tifozë shqiptarë.

Një prej tyre, që ka fluturuar drejt Uellsit dhe në stadium ka shpalosur edhe flamurin shqiptar.

Nuk ka munguar edhe një pankartë e tij, me një mesazh shumë domethënës në gjuhën angleze. “Ti je vaksina ime”, – shkruan tifozi, duke përcjellë një mesazh për kuqezinjtë…