The Door eshte ekipi kampion i sezonit 2020-2021 per grupmoshen U11 ne Ligen Amatore per Zonen e Shkodres. Ai ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin Labeat ne ndeshjen e luajtur paraditen e sotme ne kompleksin sportiv “Zmijani”.

Skuadra e drejtuar nga Amarildo Belisha ka dominuar ne kete ndeshje dhe ka fituar fale golave te shenuar nga futbollistet Enio Dashi dhe Roel Duka.

Padyshim qe ky eshte nje sukses i merituar i ketij ekipi, i cili ka spikatur gjate gjithe kampionatit me paraqitjet e tij, me lojerat e bukura qe ka zhvilluar, por edhe me golaverazhin e shkelqyer prej 99 golash te shenuar dhe vetem 38 te pesuar.

Ne kete sukses kane merite te gjithe futbollistet, duke filluar nga portieri Stiven Juka e per te vazhduar me Renis Dani, Kenzi Halluni, Ensi Cemi, Rejan Kurti, Kleiton Kullolli, Heldi Kopliku, Roel Duka, Enio Dashi, Laoel Beqiri, Muhamet Hoxha, Anos Guri, Rejan Lisaj e Rajan Kullolli.

Trajneri Amarildo Belisha eshte i kenaqur jo vetem per titullin kampion te fituar, por me teper me menyren e bukur si luajne futboll keto futbolliste te vegjel./SHKODRA-SPORT.COM/