Hoze Murinjo duket se po jep efektet e para te Roma, teksa së fundmi Andrea Beloti është bindur për të luajtur me verdhekuqtë.

Sulmuesi në dijeni të inreresit nga Roma, nuk po pranon të rinovojë kontratën me Torinon e cila i skadon në vitin 2022.

Në këtë formë, klubi kryeqytetas ka marrë sinjalet e duhura dhe pavarësisht se Torino kërkon 30 milionë euro, tratativa mund të mbyllet për 25 milionë euro.

Sepse, pikërisht dëshira e Belotit për të ndryshuar ambient, lëviz edhe të gjithë dinamikën e negociatave e në këtë formë, torinezët janë të detyruar të lëshojnë në pretendimet e tyre, për të mos e humbur më pas futbollistin me parametër zero. /VipSport/