Sezoni i shkelqyer qe mbylli ekipi i Vllaznise, shoqeruar me vendin e dyte ne kampionat dhe fitimin e Kupes se Shqiperise, i ka sherbyer atij per te pesuar edhe nje rritje ne vleren e faqes se njohur “transfermarkt”.

Ne perditesimet me te fundit te kesaj faqe, pikerisht ato te dates 1 qershor, Vllaznia per momentin vleresohet me 4.98 milione euro.

Me nje vlere te tille, skuadra shkodrane renditet e dyta dhe para saj eshte vetem Partizani qe vleresohet me 5.43 euro.

Nderkohe pas Vllaznise ne vend te trete eshte Laçi qe vleresohet me 4.75 milione euro, e pas tij vjen Tirana me 4.48 milione euro. Teuta kampione nderkohe renditet ne vendin e peste dhe vlera e saj eshte 4.35 milione euro.

Nje renditje e tille tregon me se miri se vlera e futbollisteve te Vllaznise tashme eshte rritur ndjeshem dhe ky eshte shperblimi me i mire per sezonin e shkelqyer qe kane zhvilluar./SHKODRA-SPORT.COM/