Tërbunit është ngjitur në Kategorinë e Parë pasi arriti të mundte Flamurtarin në finalen e zhvilluar në “Elbasan Arena”.

Nga pika e bardhë e penalltive do të ishte Tërbuni më i saktë për të mbyllur llogaritë me ekipin që ka fanellën e rëndë në futbollin shqiptar.

Së fundmi është presidenti i FSHF, Armand Duka, që ka uruar kryebashkiakun Gjon Gjonaj me rastin e ngjitjes së Kategorinë e Parë të Tërbunit.

Ne kete mesazh, padyshim qe vlejne edhe fjalet se ky sukses nuk eshte rastesor, por frut i punes se bere nga stafi teknik, futbollistet dhe stafi administrativ i klubit.