Dita e sotme ka sjellë një lajm të keq për futbollin shqiptar teksa është ndarë nga jeta legjenda e Tomorit, Gixim Mukli.

Lajmi për ndarjen nga jeta të Muklit është dhënë nga vetë klubi i Tomorit në llogarinë e tyre zyrtare në rrjetët sociale.

Kujtojmë se Mukli ka shërbyer te Tomori si futbollist dhe si trajner.

“Me hidhërim të thellë mësuam lajmin e ndarjes nga jeta profesorit, trajnerit, ikonës së futbollit beratas Guxim Mukli.

Tomori, i shpreh ngushëllime familjes Mukli. I paharruar profesor Guxim Mukli”, shkruhej në njoftimin e Tomorit. /VipSport/