Lautaro Martinez ka një kontratë që e mban të lidhur me Inter deri jë virin 2023. Megjithatë, situata financiare te Inter bën që argjentinasi të mbetet në merkato dhe në rast të një ofertë të mirë, atëherë mund të largohej.

Së fundmi, agjenti i sulmuesit, Alehandro Kamano ka rheksuar edhe njëherë pëlqimin e lojtarit që ai përfaqëson ndaj Barcelonës.

“Ne jemi të qetë, së pari duhet të zgjidhim situatën me Interin.

Por, është e qartë se Lautaros i pëlqen të luajë për Barcelonën. Kujt nuk do t’i pëlqente, është një nga klubet më të mëdha në botë”, u shpreh Kamano. /VipSport/