Fundi i sezonit futbollistik ka bere qe ekipet kombetare te moshave te zbresin ne fushe per te zhvilluar seleksionimet dhe grumbullimet e rradhes.

Keshtu ka ndodhur edhe gjate dites se sotme kur ne Peze- Helmes eshte zhvilluar seleksionimi i futbollisteve te kombetares U18.

Akademia Vllaznia ka bere te ditur se pjese e ketij grumbullimi kane qene edhe dy futbollistet e saj te datelindjes 2004, mesfushoret Arval Maliqi dhe William Cungu.

“Ditën e sotme në Kompleksin “Internacional” në Pezë- Helmes kombëtarja U18 ka zhvilluar seleksionimet e futbollistëve të datëlindjes 2004 dhe nga Akademia Vllaznia të ftuar për të qenë pjesë e këtij grumbullimi kanë qenë edhe dy futbollistët Arval Maliqi dhe William Cungu”- shkruhet ne postimin e Akademise Vllaznia./SHKODRA-SPORT.COM/