Tashmë është zyrtare, Elton Kale i bashkohet Gjilanit. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi nga Anamorava, nëpërmjet një komunikate në faqen zyrtare.

Braziliani i cili së fundmi ishte pjesë e Tiranës, ka firmosur për 2 edicione me skuadrën bardhekuq që drejtohet nga Ismet Munishi.

Kale ka qenë një ndër futbollistët më të spikatur në Superiore, teksa do të kërkojë të lerë gjurmë edhe në futbollin kosovar. 32-vjeçari brazilian, për sa i përket ekipeve shqiptare në të kaluarën ka veshur fanellën e Kukësit, Flamurtarit dhe Tiranës, ndërkohë që ka pasur eksperienca pozitive dhe në Brazil, Portugali, Rusi dhe Greqi

NJOFTIMI ZYRTAR I GJILANIT:

É é

É é.

ë ë & ë ë ë.
é ë ë ë , ë ë ë.

ë ë ë ëë é ë ë , ë .