Milani ka komunikuar me anë të një njoftimi zyrtar datën se kur pritet të nisë fazën përgatitore për sezonin e ri.

Skuadra e drejtuar nga Stefano Pioli do të nisë përgatitjet për sezonin pasardhës më 8 korrik në qendrën sportive në Milanelo.

Do të jetë një fazë përgatitore tepër intensive për kuqezinjtë duke e ditur se pas 7 vitesh rikthehen në fazën e grupeve të Champions-it nga ku dhe objektivi i tyre është të ecin sa më shumë në kompeticionin madhor europian për klube.