Barcelona është shumë pranë firmës me Memfis Depaj.

Sipas asaj që raporton iberikja “El Mundo Deportivo”, duke cituar se ka patur kontakte të vazhdueshme pozitive mes agjentëve të sulmuesit holandez dhe drejtuesve katalanas dhe thuhet që gjatë javës së ardhshme me shumë mundësi kjo tratativë do të përfundojë me sukses.

27-vjeçari i cili ndiqej me shumë interes edhe nga Juventusi, por Depaj ka zgjedhur klubin blaugrana për të vazhduar karrierën e tij.

Depaj me skuadrën e Lionit është aktivizuar gjithsejn në të gjitha kompeticionet në këtë sezon në 40 ndeshje nga ku ka realizuar 22 gola dhe ka dhuruar 12 asist.