Samuel Kastijeho mund të lërë Milanin në këtë merkato verore.

Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, sulmuesi i kuqezinjve ka disa oferta nga skuadrat spanjolle në La Liga.

Nuk dihet me saktësi se cila skuadrër ka trokitur në derën e Milanit për 26-vjeçarin spanjoll, por mesa duken rrugët mes “Djallit” dhe Kastijehos do të ndahen që në këtë sesion merkatoje.

Ish-sulmuesi i Vijarealit në këtë sezon me fanellën e Milanit në të gjitha kompeticionet është aktivizuar në total në 43 ndeshje nga ku ka mundur të realizojë 3 gola dhe të dhurojë 4 asist.