Laçi tepër aktiv në merkato. Kurbinasit kanë zyrtarizuar ditën e sotme, një tjetër afrim të rëndësishëm në skuadër. Bëhet fjalë për portierin Mario Dajsinani, i cili është larguar kështu nga Skënderbeu, duke iu bashkuar bardhezinjve të Shpëtim Duros.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Instagram”, ku Dajsinani shfaqet duke nënshkruar me kurbinasit.

“Goditja e radhës në familjen bardh e zi. I urojmë suksese zyrtarizimit më të ri, Mario Dajsinani”, shkruan klubi i Laçit në faqen zyrtare.

Ne kete menyre, tashme per Alen Sherrin shtohet konkurrenca dhe kuptohet qe me nje rival si Dajsinani, nuk do ta kete te lehte te siguroje vendin e titullarit.