Vllaznia nuk ka te madh vetem emrin dhe historine. Kjo skuader dhe ky klub dallohet per shume gjera, mbi te gjitha per tifozet e saj te mrekullueshem te cilet jane te veçante dhe e mbeshtesin fuqishem ate.

“Shkodra Sport” qe dje ka hapur nje rubrike te veçante me titull “Flasin tifozet”, duke marre mendimin e disa prej tyre ne lidhje me sezonin e kaluar dhe me pritshmerite per sezonin e ri.

Personazhi i rradhës që kemi përzgjedhur për t’i marrë një mendim, është Astrit Karakaçi, i cili eshte nje tifoz i zjarrte i Vllaznise. Në prononcimin e tij për “Shkodra Sport” dhene gazetarit Andi Gjurgjej, ai është shprehur ne kete menyre:

“Për mënyrën se si e filluam sezonin që kaloi ku ekipi dihet se çfarë gjendje ishte mendoj se bene me te miren e pa menduar. Edhe pse nje ekip i ndertuar pa emra të spikatur, falë punës së mirë të stafit e veçanarisht të trajnerit të parë, shto këtu edhe dëshirën e lojtareve keto për pjesën teknike.

Sa i takon pjesës organizative meritë të madhe ka sponsori Xhaferi që me energjinë e tij vuri ne lëvizje edhe kryetaren e Bashkisë që me thenë te drejtën këte vit i ka ndenjur shume afer ekipit. Sezoni që po vjen sigurisht që ka pritshmëri me te medha se edhe koha ne dispozicion eshte me e madhe edhe pozicioni i ekipit eshte me atraktiv për lojtarët që janë në treg.

Unë besoj të aftësitë e drejtorit teknik e trajnerit që do bejnë zgjedhje sa me te mira në funksion të kompletimit të skuadres. Ishalla edhe mbështetja financiare nuk do mungojë.

Uroj që ngërçi i ankimimeve të ankandit të mbaroje sa me shpejt për të mirën e ecurisë së Vllaznisë. Mendoj se Vllaznia këte vit do jetë e sukseshme duke patur parasysh se futet në garë me petkun e nenkampiones e fitueses së kupës.”
Andi GJURGJEJ