Tashme nuk ka me dilema. Thomas Brdariç do te jete ne krye te Vllaznise edhe per sezonin e ardhshem. Ai ka arritur akordin me drejtuesit e Vllaznise e per rrjedhoje nga neser do te vazhdoje stervitjen me ekipin.

Ndonese klubi shkodran ende nuk e ka zyrtarizuar, kjo çeshtje duket e mbyllur. Mbremjen e sotme, sponsori Alban Xhaferi dhe sekretari i tij Blendi Dibra kane darkuar me trajnerin pas arritjes se akordit dhe kane postuar nje foto ne rrjetet sociale.

“Bashke per hapin tjeter”- shkruhet ne postimin e Dibres. Kjo do te thote se trajneri Brdariç do te vazhdoje punen tek Vllaznia, pavaresisht ofertave qe ka patur kohet e fundit.

Ne Shkoder te gjithe jane te kenaqur me punen e shkelqyer qe ai ka bere sezonin e kaluar dhe presin qe sukseset te vazhdojne edhe ne sezonin e ri, duke nisur nga pjesmarrja ne Kupat e Europes./SHKODRA-SPORT.COM/