Po flitet per nje interesim te Partizanit e Dinamos per te, megjithate Eni Imami edhe per nje muaj te pakten do te jete pjese e Vllaznise.

Mbrojtesi kryeqytetas paraditen e sotme ka mberritur ne Shkoder dhe eshte vene menjehere ne dispozicion te stafit teknik duke zhvilluar edhe seancen e pare me kuqeblute.

Ai ka bere te ditur per gazetaret se do te respektoje kontraten qe ka me Vllaznine per te qene pjese e saj deri ne perfundim te ndeshjeve te Kupave te Europes dhe me pas do te largohet.

Thuhet se ai ka rene dakord dhe madje mund te kete firmosur me ekipin e Dinamos, megjithate per momentin duket i fokusuar tek Vllaznia duke shpresuar qe te jape kontributin e tij ne kompeticionin europian.

Drejtuesit kuqeblu ne fakt e kane parandjere largimin e ketij lojtari dhe jo me kot pak dite me pare firmosen me malazezin Darko Bulatoviç./SHKODRA-SPORT.COM/