Gjate dites se sotme ne media ka dale lajmi se tek Vllaznia do te vije nje sulmues kroato- gjermani, pikerisht Kreshimir Kovaçeviç.

Ne fakt planet e drejtuesve te ekipit shkodrane kane qene per ta pare nga afer per disa dite me rradhe kete lojtar, para se te vendosin per kontraten.

Ky ka qene nje kusht i trajnerit Brdariç per te mos marre lojtare pa e pare ne fushen e stervitjes, por mesa duket ky kusht nuk eshte pranuar nga sulmuesi ne fjale.

Ai ka dashur te bisedoje menjehere per kushtet e kontrates por kjo ka rene poshte dhe si rrjedhoje Kovaçeviç nuk do te vije tek Vllaznia.

Per kete arsye, tashme po shihet ndonje piste tjeter per repartin e sulmit dhe sot ose neser do te mberrije ne Shkoder nje sulmues tjeter me te cilin mund te firmoset menjehere kontrata./SHKODRA-SPORT.COM/