Vllaznia ka nisur pergatitjet per sezonin e ri futbollistik dhe ndonese per momentin vemendja eshte perqendruar tek sfidat europiane, kuptohet qe po shikohet edhe me tej, tek ndeshjet e futbollit shqiptar.

Nderkohe vete klubi ka nisur punen edhe per uniformat sportive teksa duket se do te kete marke te re por edhe dizenjo te re te tyre.

Pikerisht per kete aryse, ai permes faqes zyrtare ka kerkuar nje mendim nga tifozet kuqeblu se cilin dizajn preferojne duke nisur nga uniforma e pare, ajo kuqeblu me te cilen Vllaznia do t’i luaje ndeshjet e saj ne Shkoder.

Kjo eshte nje menyre e mire ne fakt per t’i patur me prane tifozet te cilet duan ta shohin sa me mire skuadren e tyre te zemres si ne fushen e lojes, por edhe ne paraqitje.