Skuadra shkodrane po zhvillon ne Zllatibor pjesen me intensive te pergatitjeve per ndeshjet europiane, por nderkohe drejtuesit jane duke kontaktuar me futbolliste te ndryshem qe mund te vijne si perforcim.

Perforcime do te kete ne te gjitha repartet, duke filluar nga mbrojtja, per te vazhduar me mesfushen dhe per te perfunduar ne sulm.

I vetmi repart ku nuk do te kete nderhyrje eshte porta. Me rinovimin e kontrates me Bojan Zogoviç, pranine ne skuader te te riut te talentuar Kristi Qarri si dhe e 19 vjeçarit shtatelarte Entoni Shkoza, ky repart konsiderohet i plotesuar.

Trajneri i portiereve Ideal Lekiqi duket i kenaqur me ruajtesit e portes qe do te kete ne dispozicion edhe per sezonin e ri dhe po ben nje pune intensive me ta./SHKODRA-SPORT.COM/