Kilian Mbape mund të jetë i përqëndruar në Euro 2020 me Francën e tij, megjithatë nuk harron të kujdeset edhe për të ardhmen e tij përsa i përket klubeve.

Sipas RMC, sulmuesi i ka kërkuar zyrtarisht PSG ta shesë në këtë verë, në rast se nuk do ta humbasë me parametër zero merkaton e ardhshme.

Kontrata e 22-vjeçarit me parisienët skadon pas një viti dhe Mbape nuk ka ndërmend të rinovojë. Në këtë formë, Real Madrid gjendet në gatishmëri totale për të përfunduar ofensivën që ka nisur prej kohësh.

Edhe pse në lojë mund të futen klube të tjera, spanjollët mbeten në pole position edhe për faktin se Mbape ka një dobësi për galaktikët. /VipSport/